KAHVE


KAHVE, insanlığın olmazsa olmaz ürünlerinden biri olarak bilinmektedir. Sabahın ilk ışıklarından öğle aralarına; misafir sohbetlerinden akşamüstü yorgunluğunu atmaya kadar, kahvenin hayatımızın her saatinde ve her zaman diliminde, vazgeçilmez bir karşılığı vardır. Öyle ki, kimi zaman keyifle içilen kahve, kimi zaman alışkanlıkla, kimi zaman uykunun kaçması için de uyarıcı şeklinde tüketilebilmektedir. 
Kahve yaygın bir ürün olsa da, her yerden alınamayacağı ve her çeşidinin de içilemeyeceği kesindir. Nitekim, iyi bir kahvenin doğru çekirdeklerle, doğru ısı altında, doğru koşullarda kavrulması gerekmektedir. Çitlekçi markası altında, kahveye gösterilen ihtimam, sizlerin damak zevklerine hitap etme iddiası taşırken, aynı zamanda sağlığınızı korumak adına ortaya konulan bir çabadır. 


Kahvesiz Bir Dünya Yarım Sayılır


Kahve, yüzyıllardır sofralarımızdan arkadaş sohbetlerimize, hüzünlerimizden coşkularımıza, her koşulda bizleri kucaklayan bir üründür. Kokusuyla benliğimizi sarar. Köpükleriyle dudaklarımızda bitmek bilmeyen taze bir tat bırakır. 
Kahvenin ayrıca birçok yararı da vardır. Bazılarını burada belirtmek mümkün olabilir:
•    Her gün en bir fincan tüketilmesi önerilen Türk kahvesi, kalbin bir numaralı dostu olarak bilinmektedir. Kalp krizi risklerini azalttığı gibi, kolestrolün düşmesine yardımcı olmaktadır.
•    Türk kahvesinin telvesini, ellerinize ve yüzünüze sürüp, kurumasını biraz bekleyip, yıkadığınızda cildinizin yumuşacık olduğunu da görürsünüz. Doğal bir glisein şeklinde de bilinmektedir. 
•    Türk kahvesinin ömrü uzattığına ve yaşlanmayı geciktirdiğine dair de çeşitli araştırmalar yapılmıştır. 
•    Türk kahvesini sindirim sistemini hızlı çalıştırdığı, vücuttaki toksinleri de dışarı kolayca atmayı sağladığı belirtilmektedir. 
•    Türk kahvesi keyif verdiği üzere, zihni de uyardığı için, konsantrasyonu daha fazla arttırmaktadır. Günün stresini de azalttığından ötürü, insanların serotonin salgılamasına da yardımcı olmaktadır. 
•    Türk kahvesi, karaciğerde gelişen yağlanmanın da önüne geçmektedir. 
Görüldüğü üzere, kahvenin meziyetleri saymakla bitmez. Onun varlığı birçoğumuzun da yaşam desteği haline gelmiştir. Öyle ki, kahvesiz geçen bir günün sonunda, insanların mutsuz hissettikleri de görülmektedir. Her hoş sohbette, akla hemen birer fincan köpüklü kahve içmek gelmektedir. Bu anlamda, kahvesiz bir dünya insanlık için yarım demektir. 
Çitlekçi Kahve Çeşitleriyle de Sizlerin Keyfini Düşünür 
1989 yılında kurulan Tunçlar A.Ş’nin güvencesi altında yolculuğuna devam eden ve her geçen gün kendini geliştiren Çitlekçi markasının çatısı altında üretilen dibek kahvesi vazgeçilmezleriniz arasına girecektir. Nitekim, en sağlıklı koşullarda, kaliteden ödün vermeksizin, sağlam kahve çekirdeklerinden üretilen ürünün kutusu da sizler için özenle tasarlanmıştır. En keyifli günlerinizde, kahvenizden her yudum alışınızda, yanınızdaymış gibi, bizi hatırlamanız temennisiyle; firmamız, mutluluğunuz için özen göstermektedir.